Poznaj Toyotę Auris.
Toyota Auris: wersja polecana przez Auto Świat

Toyota Auris: wersja polecana przez Auto Świat

Choć oferta silników i wariantów wyposażeń jest szeroka, wybór optymalnej wersji nie był łatwy. Wahaliśmy się, czy nie wybrać diesla 1.4 D-4D, który ma zbliżone osiągi do benzyniaka 1.33, a przy okazji będzie oszczędniejszy.

Stwierdziliśmy jednak, że jest za drogi, a oszczędności w spalaniu przy obecnych cenach paliw okazują się nieduże. Postawiliśmy więc na tańszą, ale mocniejszą alternatywę – benzynowy motor 1.6. W kwestii wyposażenia wybór był łatwiejszy – wersja Premium, gdyż ma m.in.: klimatyzację, światła przeciwmgielne oraz system Toyota Touch z Bluetoothem.

Polecana przez Auto Świat Toyota Auris 1.6/132 KM, wyposażenie Premium i lakierem metalicznym (dopłata 2300 zł) wyceniona została na 72 200 zł.

Gwarancja i możliwość jej przedłużenia 

Auris objęty jest 3-letnią gwarancją mechaniczną ograniczoną przebiegiem 100 tys. km. Na perforację blach i lakier przewidziano odpowiednio 12-letni i 3-letni okres ochronny. Program BIS Gwarancja Serwisowa wydłuża ochronę serwisową Toyoty o kolejny rok lub 2 lata ubezpieczenia kosztów naprawy. Dodatkowy okres ochrony rozpoczyna się po wygaśnięciu podstawowej gwarancji producenta (3 lata lub 100 tys. km, w zależności od tego, co pierwsze nastąpi). Koszt programu BIS dla Aurisa wynosi 514 zł – cena pakietu Optimum na rok. Pakiet można zakupić tylko do dnia wydania nowego auta z salonu Toyoty.

WIDEO

Toyota Auris

10/13/2013 - 15:07