Poznaj Toyotę Auris.
Toyota Auris: bezpieczeństwo i komfort

Toyota Auris: bezpieczeństwo i komfort

Nowa Toyota Auris oferuje użytkownikowi całą gamę systemów podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży

Automatyczne światła drogowe, światła LED, skrętne biksenony

Najbogatsza wersja wyposażenia Aurisa (Prestige) ma w standardzie system automatycznych świateł drogowych. Czujnik umieszczony w lusterku wewnętrznym rozpoznaje warunki na drodze i włącza lub wyłącza światła drogowe w przypadku zbliżania się pojazdu z naprzeciwka. Nowością w Aurisie są także światła do jazdy dziennej LED (standard we wszystkich odmianach), wydajniejsze od klasycznych świateł, które w dodatku pobierają mniej prądu. W nowym kompakcie Toyoty - w wersjach Premium i Dynamic w pakiecie Tech (opcja za 5000 zł), seryjnie w odmianie Prestige - dostępne są skrętne reflektory biksenonowe. kierując snop światła zgodnie ze skrętem kół, poprawiają widoczność na zakrętach oraz dodatkowo zapewniają dwukrotnie jaśniejsze światło od standardowych żarówek. W topowej wersji wyposażeniowej Prestige seryjnie oferowane są także czujniki deszczu i zmierzchu.

Automatyczne parkowanie (SIPA)

Simple Intelligent Park Assist to układ automatycznego parkowania. Dzięki 10 czujnikom ultradźwiękowym w zderzakach (6 w przednim i 4 w tylnym) możliwe jest określenie realnych odległości pozwalających na wykonanie parkowania równoległego (tzw. koperty). Przed rozpoczęciem manewru cofania kierowca musi nacisnąć przycisk w kabinie, a następnie podjechać autem do przodu równolegle do miejsca, w ktorym chce zaparkować, by dokonać pomiaru odległości. Poza tą czynnością kierowca musi kontrolować prędkość pojazdu. SIPA to element pakietu Comfort (w Premium - 3700 zł), w Dynamic i Prestige - seryjny).

Wyposażenie podnoszące komfort podróży

W Aurisie występuje klimatyzacja automatyczna jednostrefowa (Active, Premium i Dynamic) lub dwustrefowa (Prestige). W podstawowej wersji Life jest niedostępna. Podgrzewane fotele przednie z podparciem lędźwiowym w oparciu dostepne są w odmianach Premium (w pakiecie Comfort - 3700 zł), Dynamic i Prestige - seryjnie.

System bezkluczykowego otwierania i zamykania pojazdu za pomocą przycisku Start/Stop należy do standardowego wyposażenia wersji Prestige.

Systemy audio (Toyota Touch), nawigacja, Bluetooth

Radio z CD i MP3, 4 głośniki, porty USB i Aux oraz sterowanie z kierownicy występują seryjnie od wersji Active (w Life niedostepne). Pozostałe odmiany mają dodatkowo 2 głośniki z tyłu oraz system Toyota Touch z Bluetoothem (sterowany z kierownicy) i kamerę cofania. W opcji dostępne są systemy Toyota Touch&Go (Premium, Dynamic, Prestiga - 2100 zł) oraz Toyota Touch&Go Plus (Prestige 2.0 D-4D - 3000 zł). Pierwszy z nich ma także: nawigację zintegrowaną  z Google Local Search i aplikacje SMS, prognozy pogody oraz ekonomicznej jazdy. W drugim znajdziemy także e-maila, nawigację 3D oraz kalendarz synchronizowany z telefonem. W Prestige dla audiofilów wraz z Toyota Touch&Go Plus przygotowana za 6000 zł pakiet JBL (wzmacniacz, 9 głośników).

 

Bezpieczeństwo i komfort

 

WIDEO

Toyota Auris

10/13/2013 - 15:07